Přihláška k účasti na důchodovém pojištění OSVČ

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

Box - Tiskopis

Přihláška k účasti na důchodovém pojištění OSVČ

Přihláška je určena především pro OSVČ vykonávající vedlejší činnost v rozsahu, která nezakládá účast na pojištění, a pro OSVČ vykonávající hlavní činnost, jež potřebují deklarovat účast na pojištění v kalendářním roce, za který ještě nepodaly přehled o příjmech a výdajích.

Předepsaný tiskopis musí obsahovat kalendářní rok, na který se OSVČ přihlašuje k důchodovému pojištění a údaje, které příslušná OSSZ potřebuje k provádění důchodového pojištění.

OSVČ se může k účasti na důchodovém pojištění v kalendářním roce přihlásit kdykoli v jeho průběhu, a v následujícím kalendářním roce za předchozí kalendářní rok nejpozději při podání Přehledu o příjmech a výdajích za kalendářní rok, za který se k této účasti přihlašuje.

​​​​​Pro přihlášku k důchodovému pojištění až v den podání přehledu je možné využít příslušnou část v předepsaném tiskopisu Přehled o příjmech a výdajích za kalendářní rok.

žárovka

Přihlaste se a vyplňte snadněji

Pokud jste se přihlásil/a, údaje registrované o Vaší osobě budou po otevření tiskopisu vyplněny automaticky.

Přihlaste se