Potvrzení pro slevu na jízdném pro poživatele invalidního důchodu třetího stupně

Váš prohlížeč - MS Internet Explorer #version# - již nepatří mezi podporované prohlížeče. Doporučujeme přejít na některý jiný prohlížeč, podrobnosti najdete v prohlášení o přístupnosti.

Box - Služba

Potvrzení pro slevu na jízdném pro poživatele invalidního důchodu třetího stupně

Poživatelům invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně služba vygeneruje potvrzení s QR kódem potřebným k prokázání slevy na jízdném.

Občanům, kteří nejsou poživateli tohoto důchodu, avšak jsou invalidní ve 3. stupni invalidity, umožní odeslání žádosti o vyhotovení tohoto potvrzení na OSSZ dle místa bydliště.

Po spuštění služba ověří, zda jste poživatelem invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně a vygeneruje potvrzení s QR kódem v PDF souboru k vytištění. Současně bude potvrzení uloženo na stránce Moje dokumenty, odkud je možné si jej kdykoliv stáhnout.

Pokud nejste poživatelem invalidního důchodu, ale byl jste uznán invalidním ve třetím stupni, můžete prostřednictvím této služby požádat OSSZ v místě Vašeho trvalého pobytu o vystavení potvrzení, které následně naleznete do 5 pracovních dnů na stránce Moje dokumenty ePortálu ČSSZ. Pokud se nemůžete na ePortál ČSSZ přihlásit (nedisponujete elektronickou identitou), obraťte se přímo na příslušnou OSSZ.

Online služba

Spustit
Spuštění vyžaduje přihlášení

Co dělat, když...

Zpracování služby nebylo úspěšné?

Důvodem je zřejmě skutečnost, že nedošlo k ověření Vaší osoby jako poživatele invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně. Obraťte se na místně příslušnou OSSZ nebo využijte možnost požádat o vyhotovení potvrzení elektronicky.

Došlo k chybě systému?

Informujte správce systému.